Розрив хрестоподібної зв'язки в Дніпрі

Колінний суглоб — це з’єднання стегнової кістки, гомілки та чашки колінного суглоба, які скріплені внутрішньосуглобовими та бічними зв’язками. З його допомогою Ви можете згинати та розгинати ногу. За стабільність суглоба під час руху відповідають передня та задня хрестоподібні зв’язки. Якщо стався розрив хоча б однієї, коліно втрачає стабільність, що згодом призводить до пошкодження хряща в колінному суглобі.

Розрив хрестоподібної зв’язки може статися не тільки під час занять спортом, а й у повсякденному житті: при падінні чи ударі.

Причини розриву передньої хрестоподібної зв’язки

Існує багато причин розриву передньої хрестоподібної зв’язки:

 • Травма. Зв’язка може розірватися при різкій зміні напрямку руху, падінні на ногу, при ударі в коліно або при сильному розтягуванні.
 • Спортивні травми. Розрив передньої хрестоподібної зв’язки часто зустрічається у спортсменів, які займаються контактними видами спорту, такими як футбол, баскетбол, хокей та інші.
 • Генетична схильність. У деяких людей з народження слабкі зв’язки, що збільшує ризик розриву передньої зв’язки.
 • Зайва вага. Ожиріння може збільшити навантаження на колінний суглоб, що підвищує ризик розриву передньої хрестоподібної зв’язки.

Які бувають ушкодження передньої хрестоподібної зв’язки

Ушкодження передньої хрестоподібної зв’язки бувають різні:

 • Розтяг — це найлегший вид пошкодження, при якому зв’язка розтягується, але не розривається повністю.
 • Частковий розрив — зв’язка розривається лише частково.
 • Повний розрив — зв’язка повністю розривається і потрібне хірургічне лікування.

Також можна одержати супутні ушкодження, наприклад, менісків, бічних зв’язок та хрящів колінного суглоба. Крім того, після першого розриву передньої хрестоподібної зв’язки збільшується ризик повторних ушкоджень.

Діагностика розриву хрестоподібної зв’язки

Симптоми розриву хрестоподібних зв’язок коліна:

 • гострий біль у коліні в момент травми,
 • набряк та сильний біль у коліні через кілька годин після травми,
 • відчуття нестабільності або слабкості в коліні, особливо при ходьбі або бігу,
 • хрумкі звуки або відчуття в коліні при русі,
 • обмежений рух у колінному суглобі.

Для діагностики розриву передньої хрестоподібної зв’язки лікар:

 • оглядає пацієнта, щоб перевірити стабільність коліна: проводить спеціальні тести, перевіряючи цілісність зв’язки та рівень болю,
 • вивчає знімок рентгена, щоб унеможливити інші пошкодження, наприклад, переломи,
 • дивиться результати МРТ, щоб зрозуміти стан зв’язок та інших структур у коліні,
 • використовує за потреби лікувально-діагностичну артроскопію, щоб побачити внутрішні структури колінного суглоба та визначити ступінь ушкоджень.

Види лікування хрестоподібної зв’язки

Залежно від ступеня травми лікар обирає лікування розриву передньої хрестоподібної зв’язки:

 • Консервативне лікування: фізіотерапія, вправи для зміцнення м’язів коліна, ортези, лікарські препарати для зняття запалення та болю.
 • Хірургічне втручання: якщо консервативне лікування не допомогло або не застосовується, лікар може зробити реконструкцію хрестоподібної зв’язки.

Етапи підготовки до операції у клініці N1 Cllinic у Дніпрі

Все починається з консультації лікаря-ортопеда, який проведе огляд та діагностує травму, а також визначить необхідність операції.

Лікар перегляне знімки рентгена та МРТ обстеження, щоб визначити ступінь пошкодження зв’язки. Якщо необхідна операція, лікар розповість про її особливості, подальшу реабілітацію таі погодить з Вами дату операції.

Перед операцією Вам потрібно буде здати в нашій клініці передопераційний комплекс аналізів. Також обов’язковою є консультація з анестезіологом.

Як проходить операція при розриві передньої хрестоподібної зв’язки

У N1 Clinic операції при розриві хрестоподібної зв’язки лікар-ортопед робить артроскопічним методом.

Якщо зв’язку можна відновити, лікарі-ортопеди роблять зшивання хрестоподібних зв’язок шляхом рефіксації пошкоджених структур. У цьому випадку хірург робить невеликий розріз у коліні та використовує спеціальні інструменти для рефіксації пошкоджених структур, щоб повернути їм нормальну функцію.

Через невеликий надріз хірург видаляє пошкоджену зв’язку та створює нову, використовуючи тканини пацієнта чи донора. Нова зв’язка фіксується на місці за допомогою кісткових штифтів або інших фіксаторів

Тривалість таких операцій близько 1 години.

Після операції пацієнту необхідно пройти реабілітаційний період, що включає фізіотерапію, вправи для зміцнення м’язів коліна та використання ортезів.

До активного життя пацієнт зможе повернутися вже за 1-2 місяці.

Відновлення та реабілітація

Дія наркозу закінчиться через 2-3 години й одразу розпочнеться перший етап реабілітації: лімфодренажний масаж, різноманітні фізіо-функціональні процедури, заняття на тренажерах.

Виписка відбувається на 1-2 день залежно від стану пацієнта та призначень лікаря.

Під час виписки лікар розповість про необхідний курс реабілітації у клініці та підбере вправи для виконання вдома, щоб прискорити відновлення.

Вартість операції на колінному суглобі у клініці N1 Clinic у Дніпрі

Вартість операції в N1 Clinic Ви зможете обговорити з лікарем після повного обстеження та встановлення діагнозу — все залежить від ступеня пошкоджень.

Переваги лікування у клініці N1 Clinic

Переваги проведення операції при розриві передньої хрестоподібної зв’язки в N1 Clinic — це:

 • лікарі-ортопеди з досвідом проведення артроскопічних операцій понад 20 років,
 • міжнародні протоколи лікування,
 • сучасне обладнання
 • ранній етап реабілітації після операції,
 • індивідуальний вибір плану лікування пацієнта.

Записуйтесь на консультацію до лікаря-ортопеда в N1 Clinic, щоб отримати кваліфіковану допомогу. Наші лікарі підбирають лікування індивідуально та не призначають операцій, у яких немає потреби.